Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Rádi vám poradíme

RM pro, s. r. o.
Čechyňská 353/8
60200, Brno
tel: +420 602 573 188
napište nám
www.venkovniklimatizace.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 42 090 Kč
skladem

21. 05. 2017

Jak funguje chladící/mlžící systém?

Mlžící systém

 

Způsob ochlazování teplého suchého vzduchu rozprašováním vodní mlhy je v tropických oblastech velmi rozšířený a stává se již nedílnou součástí komerčních i privátních prostranství. Je často jedinou možností, jak letní venkovní ovzduší udělat přijatelnějším.

Výrobky nabízející tuto funkci se nyní dostávají i do vnitroevropských zemí a i zde se těší veliké oblibě.


Chlezení-mlžení

Foto: venkovní klimatizace s chlazením-mlžením PRIMAVERA/ATMOSFERA

 

Princip snižování teploty ovzduší vodní mlhou využívá chemické reakce zvané evaporace, tedy přeměny kapaliny na plyn.

Venkovní klimatizace značky IDROBASE obsahují zásobník na vodu, ze kterého je vysokotlakým čerpadlem (až 60 barů) voda vháněna do speciálních trysek, které ji atomizují na kapičky o velikosti 10 mikrometrů, což je velikost menší než tloušťka lidského vlasu. Takto vytvořená a rozprášená vodní mlha se, bez dopadnutí na zem a smáčení lidí i objektů, ihned odpařuje, nastává proces výměny energie, čímž se snižuje teplota okolního vzduchu až o 10 °C. K odpaření jednoho gramu vody je spotřebováno 600 kalorií. Tento způsob klimatizace také vnitřních prostor se nazývá adiabatické chlazení.

Účinnost systému závisý na výši teploty vzduchu a hladině vlhkosti v něm obsažené. Nejlepších výsledků pak lze dosáhnout při vysoké teplotě 26 °C až 45 °C a nižší úrovni relativní vlhkosti 40 % až 80 %.


vodní mlha

Foto: venkovní klimatizační lampa OASI

 

Snižování teploty ovzduší však není jedinou výhodou. Dalšími příznivými účinky mlžného mraku jsou neutralizace pachů a kouře z cigaret, odpudivost létavého hmyzu a snižování prašnosti - eliminace výskytu polétavých částic a pylu, což ocení především astmatici a alergici.


odpudivost létavého hmyzu

 

Varianty využití a možnosti umístění venkovních klimatizací IDROBASE jsou tak velmi variabilní a mohou plnit hned několik funkcí současně. V soukromých zahradách a prostranstvích vám mohou být velmi příjemným a užitečným společníkem v parných letních dnech. V komerčním sektoru připravují zákazníkům komfortní prostředí pro chvíle strávené ve vašem podniku.

Venkovní klimatizace jsou k dispozici v různých provedeních a škálou integrovaných funkcí, můžete si tedy "svůj kousek" vybrat dle vašich požadavků.

 

Výběr produktů s chlazením-mlžením naleznete ZDE.

 

Michal Bič

RM pro, s. r. o.

logo