Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Rádi vám poradíme

RM pro, s. r. o.
Čechyňská 353/8
60200, Brno
tel: +420 602 573 188
napište nám
www.venkovniklimatizace.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 42 090 Kč
skladem

23. 07. 2017

Kuřácká oáza

Prostory vyhrazené ke kouření


Začátkem letošního roku podepsal prezident republiky Miloš Zeman nový zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, tzv. protikuřácký zákon. Tento zákon, který názorově dělí spoluobčany na dva tábory, zcela zakazuje kouření v restauracích a stravovacích zařízeních. Symbolicky vešel v platnost k 31. květnu 2017, tedy ke dni, který je Světovou zdravotnickou organizací vyhlašován jako Světový den bez tabáku.


Kuřácká oáza

Foto: Kuřácká oáza - venkovní kuřácká lampa OASI

 

Uveďme si několik hlavních bodu, které tento zákon upravuje a týkají se majitelů stravovacích a dalších zařízení, a také kuřáků samotných:


  • úplný zákaz kouření klasických cigaret ve všech restauracích, barech, kavárnách, vinárnách a dalších stravovacích zařízení (výjimku z tohoto zákazu dostaly elektronické cigarety a vodní dýmky)
  • povinnost nalepit na provozovnu cedulku se zákazem kouření
  • zákaz kouření i na nekrytých částech zastávek hromadné dopravy
  • zákaz kouření v zoologických zahradách (výjimku tvoří elektronické cigarety)
  • zákaz všech cigaret ve školách, nemocnicích, v prostředcích veřejné hromadné dopravy, ve sportovních halách, na dětských hřištích, v zábavních zařízeních a v nákupních centrech
  • možnost zřídit "prostory vyhrazené ke kouření" v nákupních centrech, na letištích a v ZOO
  • zákaz zřizování "kuřáckých prostor" v kinech, divadlech, koncertních a výstavních síních, sportovních halách a v areálech zdravotnických zařízení (s výjimkou uzavřených psychiatrických oddělení)
  • možnost pro obce zakázat kouření všech cigaret v blízkosti škol a jiných zařízení určených pro aktivity dětí a mladistvých

Kliknutím na odkaz naleznete celé znění zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

 

Restaurace L.A.G. - Brno

Foto: Prostory vyhrazené ke kouření v brněnské restauraci L.A.G. - kuřácká lampa OASI

 

Zákon tedy již platí a nám nezbývá, pokud nechceme být v našem zařízení ztrátoví nebo pokutováni, nic jiného, než jej dodržovat a co nejlépe na něj zareagovat.

Možností je vytvoření prostor vyhrazených ke kouření mimo naše stravovací a jiné zařízení. Avšak pouhým umístěním popelníku před restauraci apod., nevzniká pro kuřáky nijak útulné a důstojné místo k vykonání svého rituálu v podobě vykouření si své oblíbené cigarety. Abychom si naše zákazníky-kuřáky i nadále udrželi, vytvořme jim tedy takové místečko, kde se budou cítit komfortně a hýčkáni, a budou se sem rádi vracet, jelikož uvidí, že nám na nich záleží. Takovým počinem samozřejmně získavají obě strany, tedy "náš" spokejný kuřák i my jako majitelé zařízení, protože o své zákazníky nepřicházíme.

 

Kuřácké lampy

Foto: kuřácké lampy IDROBASE

 

Atraktivní způsob jak vytvořit jakoukoli kuřárnu, kuřácký koutek i vetší prostor vyhrazený ke kouření je vybavit takové místo kuřáckou lampou IDROBASE. O jednotlivých funkcích venkovních klimatizací jsme si již něco řekli v předešlých dílech blogu, avšak zmiňme hlavní výhody při použití těchto produktů v prostorách pro kuřáky.

Prvním zásadním bodem je, jednoznačné označení a vymezení takovéhoto prostoru, zvláště umístěním několika lamp v kompozici (záleží na velikosti kuřácké zóny). Designová lampa má integrované tříbodové LED osvětlení, řeší tedy i večerní a noční osvětlení těchto zón a to velmi moderním a poutavým způsobem.

V zimních měsících i za chladnějších letních večerů kuřáci jistě velmi ocení eletrický ohřívač okolního ovzduší umístěný v hlavici kuřácké lampy. Zakouřit si po výborném jídle či k drinku tedy nemusí být "jako za trest" ani při nižších teplotách a poživatelé se u nás budou cítit komfortně.

Absolutní novinku však kuřácké lampy IDROBASE nabízí pro letní teplé počasí, které čím dál častěji přesahuje i v naší oblasti přes 30 °C. Touto novinkou je zabudovaný chladící systém formou mlžení. Jemná mlha, která vychází z šesti trysek v horní části lampy, umí bez smáčení lidí a objektů okamžitým odparem ochladit okolní ovzduší až o 10 °C. Dále mlžný mrak neutralizuje zápach z cigaret a udržuje v dostatčné vzdálenosti létavý hmyz. Mlžícím systémem tedy získáváme hned několik kladů a důvodů, proč lampu v kuřáckých prostorách umístit. Kuřákům tak vzniká absolutní pohodlí.

V neposlední řadě je lampa vybavena stolkem pro popelník, kde si kuřák může odložit svůj drink a občerstvení. Stolek je vyroben z certifikovaného akátového dřeva a je opatřen nátěrem odolným proti povětrnostním vlivům.

K vybraným zařízením je možné umístit USB port, kterým lze nabíjet až pět mobilních zařízení, jako jsou telefony, tablety a další.

Vhodným produktem pro vybavení prostor vyhrazených ke kouření je produkt OASI. Produkty je možné použít v exteriérech i interiérech.


Kuřácká zóna

Foto: Kuřácké prostory klubu PITKIN v Brně - kuřácké lampy OASI

 

Nenechme si tedy přijatým zákonem nijak kazit život ani podnikání a vytvořme našim zákazníkum a navštěvovatelům zařízení, ve kterém se nově nesmí kouřit, kuřáckou oázu, kde se budou cítit přepychově a kam se budou vždy velmi rádi vracet.

 

Výběr dalších produktů vhodných pro kuřácké prostory naleznete ZDE a ZDE.

 

Michal Bič

RM pro, s. r. o.

logo